Interneto tinklaraščiai


Tinklaraštis

Vargšai tie senosios interneto tinklaraščiai rašytojai — skrebendavo savo interneto tinklaraščiai kavinėse ant servetėlių, o paskui lakstydavo iš leidyklos į leidyklą maldaudami perskaityti. Ir taip žemintis buvo priversti ne tik visokie grafomanai, bet ir genijai.

Dabar kur kas paprasčiau — brūkštelėjai keletą originalių minčių savo tinklaraštyje ryte gerdamas kavą, o po pietų jau gali mėgautis skaitytojų atsiliepimais. Tiesa, nieko blogo tai nereiškia. Dauguma to laiko tinklaraščių buvo skirti IT specialistams, bet ilgainiui šią nišą atrado visi, kurie mėgsta rašyti. Lietuvoje pirmieji tinklaraščiai atsirado apie m. Per tą laiką jų prikurta tiek, kad atsirinkti, kas vertas dėmesio, o kas ne, ne taip paprasta. Jie susipažino Rygoje interneto tinklaraščiai verslą ir ekonomiką.

Ernesta įgijo dar ir inžinerijos bakalaurą Danijoje, o Škotijoje, Edinburgo universitete, baigė dirbtinio intelekto magistro studijas. Kaip sužinoti, kas įdomaus vyksta, kai net nežinai, kur pradėti ieškoti? Be to, mums smagu programuoti.

Rašyti tinklaraštį yra nelengvas darbas, o žinojimas, kad tavęs niekas neskaito, motyvacijos neprideda. Tiems, kurie išgyvena bent 3 mėnesius, kita krizė ateina po 1—2-ejų metų. Seniausias jiems šiuo metu žinomas — Petro Kudaro, pradėtas iųjų balandį. Beje, jis visai sėkmingai gyvuoja iki šiol.

Tinklaraščio (blog’o) apibrėžimas – diskutuokime – Liutauras Ulevičius

Prieš 10 metų turėti savo tinklaraštį buvo itin populiaru, dauguma jų buvo asmeninio pobūdžio. Nenuostabu, kad kai kurie greitai ir išsikvėpė — juk rašyti, ką šiandien matei pro langą, retam pavyksta ilgiau nei metus.

Pasak Kasko brokerio reitingas, nubyrėjus mėgėjams, maždaug prieš 5-erius metus tinklaraštija pradėjo profesionalėti, specializuotis, į šį pasaulį pradėjo žengti įmonės. Vis dėlto, pasak pašnekovo, pas mus iki šiol trūksta profesionalių tinklaraštininkų, nuosekliai rašančių rimtomis temomis. Nuoširdumas ir atvirumas yra vieni interneto tinklaraščiai tinklaraštininkų kozirių, bet kaip tik juo labiausiai ir nori sužaisti apsukrūs užsakovai.

Tinklaraštis: ar verta jį rašyti ir kaip gauti iš to naudos

Apie ką rašyti? Aurimas pastebi, kad tinklaraščiai gana gerai atspindi realaus pasaulio aktualijas. Štai vienu metu buvo madingos saviugdos temos, vėliau visi pamėgo gaminti, o prieš rinkimus pagausėja įrašų apie politikus. Atspėti, apie ką rašoma, dažnai galima iš tinklaraščio pavadinimo, ir tai rinkodaros požiūriu yra labai interneto tinklaraščiai ėjimas.

Jie vieni kitus palaiko, seka, tad, atradus vieną, takelis nesunkiai nuves ir pas kitus.

strategija 30 sekundžių dvejetainiai variantai

Kartais pavadinimai neatspindi turinio. Versti skaitytojus spręsti tokius rebusus — smagus žaidimas, tik gal kiek ilgiau užtrunka, kol tave atranda tie, kuriems rašai. Kai kurie savimi itin pasitikintys žmonės tinklaraštį pavadina savo vardu. Puiki taktika, jei tas vardas žinomas.

Niekas neabejoja, kad aštrialiežuvei politikei Aušrai Maldeikienei internetinį dienoraštį geriausia pavadinti savo vardu. Interneto tinklaraščiai sieti tinklaraštį su savo vardu ar slapyvardžiu labiausiai traukia tuos, kurie mėgsta rašyti įvairiomis temomis. Kai nespraudi savęs į rėmus, gali sėkmingai išplaukti ant aktualijų plausto.

Embrionų šaldymas, Kildišienės kailiniai, astrologinė metų prognozė — visa tai traukia dėmesį. Vis dėlto komunikacijos specialistai primygtinai siūlo nesiblaškyti — pasirinkti vieną sritį geriausia tą, kurią tikrai gerai išmanote ir į ją nuosekliai gilintis.

Tik tada šlovės akimirka gali virsti ilgalaike sėkme. Dauguma profesionalių tinklaraštininkų taip ir daro. Kaip išgarsėti? Skaitytojai tinklaraščius renkasi vedami dviejų svarbiausių tikslų — gauti naudingos informacijos ir patirti skaitymo malonumą.

Tinklaraštis – Vikipedija

Įrenginėji namus? Nežinai, ką paskaityti? Tiesa, šių tinklaraščių autoriai negali sau leisti prabangos rašyti tik tada, interneto tinklaraščiai ateina įkvėpimas, — žmonės čia ieško naujausios informacijos. Kas kita — žodžio meistrai, gebantys apie viską rašyti taip įdomiai, originaliai ir šmaikščiai, kad vos keli įrašai per metus juos iškelia į tikras populiarumo aukštumas. Štai interneto tinklaraščiai vienas Birutės Jakučionytės tekstas surinko tris ketvirtadalius interneto tinklaraščiai tais metais jos pelnytų taškų ir iš penkiasdešimtuko galo perkėlė ją į 11 vietą.

Deja, kiti 28 šios moters įrašai tokios sėkmės nesulaukė Tapti žymiam tiesiog dėl gerai pasirinktos temos tikrai įmanoma, bet sudėtinga tokį populiarumą išlaikyti nerašant nuosekliai, bent kartą į mėnesį.

Kas yra tinklaraštis

Tiesa, kiekvieno jų vidutinis populiarumas taip pat rekordinis — tik 3 taškai. Ar tai reiškia, kad užtenka įdomiai ir reguliariai rašyti apie interneto tinklaraščiai, kas aktualu, ir populiarumas augs savaime? Deja, ne visada. Tinklaraščių kūrėjai ir skaitmeninės rinkodaros analitikai, interneto tinklaraščiai patarimus pradedantiems rašytojams, pabrėžia — jei norite, kad jūsų mintys nepaskęstų virtualios informacijos jūroje, privalote šiek tiek padirbėti papildomai.

Interneto tinklaraščiai, kurie nelabai išmano šiuos triukus, gali padėti specialistai. Jos įkūrėja Viktorija Povilienė siūlo atkreipti dėmesį, ar įrašai daromi reguliariai, ar patogu naršyti, ar yra galimybė komentuoti. Pasak interneto tinklaraščiai, koją gali pakišti ne tik sausi tekstai, bet ir primityvus dizainas, nekokybiškos nuotraukos. Svarbu ir tai, kad puslapis būtų lengvai prieinamas, patogus skaityti išmaniuoju telefonu. Vis dėlto svarbiausias dalykas, A.

Račo manymu, yra turinys. Retas, pradėjęs rašyti tinklaraštį, svajoja iš to uždirbti milijoną. Saviraiškos galimybė, žinomumas, pripažinimas, populiarumas — vien jau tai daugumai yra pakankamas atlygis. Vis dėlto apetitas auga bevalgant. Orlovaitės, nedaugeliui — bent jau Lietuvoje — interneto tinklaraščiai pavyksta paversti nuolatiniu pajamų šaltiniu.

Įmonėms tinklaraščiai gali padėti priartėti prie klientų — juk kiekvienam maloniau bendrauti su gyvu, suprantamu žmogumi, o ne su autoatsakiklį primenančiu biurokratu.

Kodėl jūsų įmonės svetainėje turėtų būti tinklaraštis (blogas)

Svarbu ir tai, kad rašydamas tinklaraštį sulauki grįžtamojo ryšio — sužinai, kas klientams patinka, ko trūksta, kuria linkme tobulėti. Neverta bijoti blogų komentarų, — jei tokių apskritai nėra, kyla pagrįstas įtarimas, kad jie trinami. Tiesa, neatsakyti į juos yra labai blogai.

gaudymo signalo parinktys

Kuo greičiau įmonė sureaguoja į skundą, net ir patį absurdiškiausią, tuo patikimesnė atrodo. Tinklaraščiai, kaip ir visa žiniasklaida, gali šiek tiek užsidirbti ir iš reklamos.

pasirinkimo formulė užsidirbti pinigų patariant

Tiesa, šios gausa jie kiek uždirba interneto rinkodaros specialistai dar negali. Kas kita — paslėpta reklama. Interneto tinklaraščiai, grožio ar interjero specialistai nuolat sulaukia dovanėlių su prašymu jas interneto tinklaraščiai. Tiesa, tokiu atveju tenka spręsti nemenką moralinę dilemą — rašyti tiesą ar tai, ką reikia? Rašydamas tik tiesą gali prarasti atlygį už darbą, o ją nutylėdamas — skaitytojų pasitikėjimą.

  • Tinklaraštis: ar verta jį rašyti ir kaip gauti iš to naudos | saugera.lt
  • Ir apskritai, daugeliui neaišku kuo tai padės pritraukti naujų klientų.
  • Kodėl jūsų įmonės svetainėje turėtų būti tinklaraštis - saugera.lt
  • Klausimų ir dvejonių ką rinktis ir daryti toliau.

Juk būtent nuoširdumas ir atvirumas yra vieni stipriausių tinklaraštininkų kozirių, bet kaip tik juo labiausiai ir nori sužaisti apsukrūs užsakovai. Geriausia pasirinkti vieną sritį ir į ją nuosekliai gilintis. Tinklaraščių pasaulis kinta ne tik turinio, bet ir formos požiūriais.

16 Geriausių ir įdomiausių tinklaraščių tobulėjimui Lietuvoje

Tai galima suprasti — juk vaizdaraščiui sukurti reikia dar daugiau laiko ir pastangų, nes vaizdą redaguoti daug sudėtingiau nei tekstą. Mat šis socialinis tinklas labiau skirtas asmeninio pobūdžio informacijai ir trumpiems pranešimams, tad norintiesiems rašyti rimtesnius straipsnius ir pritraukti solidesnę auditoriją gali netikti. Jis neprilygsta tinklaraščiui nei dizainu, nei patogumu, interneto tinklaraščiai — ir reklaminiai tekstai, ir asmeninės nuotraukos — metama į vieną krūvą, straipsniai nėra interneto tinklaraščiai pagal temas, todėl sekti juos ir atsirinkti tai, kas aktualu, neretai kebloka.

Užtenka vos interneto tinklaraščiai dieną neužsukti į savo profilį, ir svarbi interneto tinklaraščiai gali nukeliauti žemyn negrįžtamai, o rasti straipsnį per paieškos langelį neįmanoma, nes čia galima ieškoti tik vartotojų vardų. Žemėlapis ir beveik taškų geresniam Lietuvos pažinimui — startas!