Ieo monetos. Nyderlanduose išleistos pirmosios monetos su QR kodais (Video) :: IT :: saugera.lt


Jau greitai euro zonos gyventojų piniginės taps lengvesnės.

kas yra kriptovaliutų rinkos kapitalizacija tendencijų linijos quk

Fotobankas Pasak pranešimų, sprendimą atsisakyti 1 ir 2 centų monetų iniciavo EK pirmininkė Ursula von der Leyen. Šis sprendimas buvo priimtas remiantis metų EK ataskaita, kurioje teigiama, kad vis daugiau euro zonos šalių, tokių kaip Airija, Belgija, Suomija, Italija, atsisako smulkiųjų ieo monetos, o kainas apvalina ieo monetos 5 centų. Teigiama, kad toks sprendimas padėjo šalims sutaupyti, nes nebereikia kaldinti naujų 1 ir 2 centų vertės monetų, taip pat ieo monetos papildomų kaštų monetų skaičiavimui bei gabenimui.

mano investicijos internetu

Be to, kasmetinės, europiečių apklausos taip pat parodė, kad dauguma pasisako už smulkiųjų pinigų atsisakymą. Tačiau sprendimas naikinti 1 ir 2 centų monetas jau sulaukė ir pasipriešinimo.

ieo monetos be indėlių tarpininkų su pasirinkimo galimybėmis

Europos parlamento narys Markus Ferberis griežtai pasisako prieš šį sprendimą. Jo teigimu, apvalinimo taisyklės turėtų būti aiškiau apibrėžtos. Netrukus Lietuvos bankas skelbs ieo monetos konsultaciją, kurios metu vartotojų ir prekybininkų atstovai galės pateikti savo poziciją, smulkiųjų centų atsisakymo ir prekių krepšelio apvalinimo iki 5 centų, klausimu. Taip pat bus klausiama ir visuomenės nuomonės.

ieo monetos

Po diskusijų bus planuojami kiti žingsniai dėl centų atsisakymo. Pasak Lietuvos banko, naujausio tyrimo metu 60 proc.